Relacja ze szkolenia Skills4athletes z P. Gaszyńskim

RELACJA
Szkolenie Technika Poruszania się w Grach Zespołowych

W ostatni weekend (15.02.2020) w Krakowie odbyło się kozackie, acz mało znane szkolenie na temat techniki poruszania w grach zespołowych. Zorganizował je Janusz Styrna, a prowadził Przemysław Gaszyński z Skills4Athletes. Jak było? Przeczytacie poniżej.

Teoria & Praktyka

Szkolenie trwało 8 godzin. 6 godzin wykładu z teorii, sytuacji meczowych popartych doświadczeniem i odpowiadania na nasze (głównie moje) pytania.

Prowadzący Przemek Gaszyński opowiadał między innymi o biomechanice startu w przód z różnych pozycji, jak najszybciej zwrócić się i ruszyć w tył, który ruch boczny jest lepszy w jakiej sytuacji. Dostaliśmy klawe materiały – słowniczek pojęć, programowanie treningu poruszania się wraz z periodyzacją oraz takie fajowe zdjęcia sekwencyjne.

 

technika cut step sciecie - skills4athletes

Następnie przeszliśmy do praktyki! Wypróbowaliśmy wszystkie pozycje startu o których była mowa w części wykładowej. Przemek sprawdził i poprawił naszą technikę przyspieszenia i biegu przy prędkości maksymalnej. Dał też wskazówki co wzmacniać, żeby być szybszym oraz jak nauczać innych. I w tej części nie szczypał się z odpowiedziami na nasze pytania.

Moje główne przemyślenie – ile czasu i energii można zaoszczędzić poruszając się z odpowiednią techniką… Ile pracy przede mną, przed moimi podopiecznymi… O ILE MOŻEMY BYĆ LEPSI!

przemyslaw gaszynski i mateusz koltunowicz - fotka po szkoleniu
Podsumowanie

Czy było warto? Zdecydowanie.

Dokładnie czegoś takiego potrzebowałem w tej chwili. Weekendowy wyjazd do Krakowa naładował mi baterie. Wracam uzbrojony w nową wiedzę oraz kozackie drill. I świeżo rozpalony ogień zajawki.  Dziękuję!

Mateusz Kołtunowicz
Z wykształcenia psycholog, z zawodu trener przygotowania motorycznego, a w sercu koszykarski świr jakich mało. Przywiązuję ogromną wagę do rozwoju i przekraczania własnych granic.